ZAKLINACZ VS KAPŁAN - TAKTYKA

1 2 3
5 6
Utworzono przed 2363 dniami #31
ErniDerion
Stopień 90, Aderia
Łucznik
Derion
Papryk co jak co, ale Szerro jest jednym z najbardziej ogarniętych kapłanów ofensywnych w 4story jak nie najlepszym, zawalczyłbyś z nim w pvp to zmieniłbyś zdanie
Utworzono przed 2361 dniami #32
bandos24
Stopień 9, Aderia
Łucznik
Valorian
Papryk,z toba tez mialem pvp i wygralem.Wiec nie mow ze nie ma jeszcze ogarnietych kaplanow,eq nie mam za dobrego.ErniDerion.Najlepszym kaplanem na 4s byl ,,Jedyny".On potrafil pokonac rmc magow itp,bez wiekszych problemow.Wracajac do pvp z senea,tylko raz na starym systemie bylem bliski wygrania,moze kilka pvp wiecej i bym wygrywal bo rozegralem z nia maks 4 walki,i stosowala inne techniki niz wiekszosc zakli,ale bylo to do wygrania.Co do pvp zak jest najlepszy,zaraz po ogarnietym kapciu(takich juz nie ma)zak cisnie 4 klasy bez problemu.Jezeli chodzi o taktyke,to wyglada na to ze po patchu najlepsi zakli beda musialy ja stworzyc,byc moze jakis opisze mniej wiecej sposob walki.PS.Wracajac do obecnych kaplanow to nie ma juz ogarnietych offensywnych kaplanow ktorzy posiadaliby skilla,teraz wszyscy polegaja na eq, a ich umiejetnosci w pvp maja sie nijak do dawnych kaplanow(ktorzy wygrywali w gorszym eq).Nawet ja juz nie ogarniam tak jak kiedys,troche lepsze eq,malo czasu na gre i stracilem skilla,za bardzo zaczalem polegac na eq.Pozdro.
Utworzono przed 2361 dniami #33
Izefrel
Stopień 90, Mortal
Zaklinacz
Valorian

Papryk,z toba tez mialem...

(post skrócony)

Bandos ... #EMO_ALT_1#
Zacznę może od tego, że nigdy nie powiedziałem/napisałem. że nie ma organietych kapłanów. W poprzednim poście jedynie pośrednio zacytowałem Twoją wypowiedź, która traktowała o tym, iż z biegiem lat coraz mniej jest ogarów i być może dlatego nie spotkałem do dziś kapłana, który pozbawił mnie trzech stunów (mowa o Szerku). Trzech stunów, a nie dlatego, że jakiś kapłan mnie pokonał przez to, że waliłem mu max po 69.

Pragnę też zauważyć, że pod koniec postu zaprzeczyłeś sam siebie #EMO_ALT_2#

Co do rzekomego pvp z tobą. Jeśli ono faktycznie miało miejsce to ciekaw jestem gdzie, kiedy, a przede wszystkim chciałbym poznać Twój nick - kapłana na mortalu. Z Twoich postów np: temat wojna wojna wynika, że cały czas grasz na mortalu, przynajmniej od czasu do czasu ^^ Jednakże z pewnych powodów zdecydowałeś się zataić ów nick przed zdecydowaną większością społeczeństwa z forum. Gdybym był wredny zwyczajnie zignorował post kogoś kto podobnie jak pan A., zataja swoje oblicze poprzez sposób przybliżony do konta iberianina. Nie obrażę się jeśli ujawnisz się choćby na priv.

Wracając do pvp w żaden sposób nie neguję faktu, że mogłem zwyczajnie go przegrać. Tudzież również bardzo ważne dla mnie jest czas w którym ono miało miejsce. Głównie dlatego, że na te eq, które posiadam teraz i które nie robi wrażenia na nikim zwłaszcza ze starych wyjadaczy, potrzebowałem mnóstwo czasu by je uzbierać. Jednocześnie - co jest zupełnie zrozumiałe - istniały momenty, w których lepiej sobie radziłem w pvp a były takie, że liznąłem samego zera ;-)

Pozdrawiam
Nadajemy światu znaczenia przez odwagę naszych pytań i głębię naszych odpowiedzi ~ Carl Sagan
Utworzono przed 2361 dniami #34
Sixi
Stopień 90, Aderia
Zaklinacz
Derion

Papryk,z toba tez mialem pvp i wygralem.Wiec nie mow ze nie ma jeszcze ogarnietych kaplanow,eq nie mam za dobrego.ErniDerion.Najlepszym kaplanem na 4s byl ,,Jedyny".On potrafil pokonac rmc magow itp,bez wiekszych problemow.Wracajac do pvp z senea,tylko raz na starym systemie bylem bliski wygrania,moze kilka pvp wiecej i bym wygrywal bo rozegralem z nia maks 4 walki,i stosowala inne techniki niz wiekszosc zakli,ale bylo to do wygrania.Co do pvp zak jest najlepszy,zaraz po ogarnietym kapciu(takich juz nie ma)zak cisnie 4 klasy bez problemu.Jezeli chodzi o taktyke,to wyglada na to ze po patchu najlepsi zakli beda musialy ja stworzyc,byc moze jakis opisze mniej wiecej sposob walki.PS.Wracajac do obecnych kaplanow to nie ma juz ogarnietych offensywnych kaplanow ktorzy posiadaliby skilla,teraz wszyscy polegaja na eq, a ich umiejetnosci w pvp maja sie nijak do dawnych kaplanow(ktorzy wygrywali w gorszym eq).Nawet ja juz nie ogarniam tak jak kiedys,troche lepsze eq,malo czasu na gre i stracilem skilla,za bardzo zaczalem polegac na eq.Pozdro.

Po 1 szerro pokonuje iszunia który lata z kuszką 24 a szerrek w niepełnym secie 18, po drugie kladzie bez problemu jednego bardzo dobrego RMC który zresztą doszedłdo finału turnieju (nicku nie wymienie moze mu być smutno ze przegral z kapciem) magów tez kladzie nie wszystkich i nie zawsze bo to naprawde trudno ale daje rade.
Co do tematu dalej utrzymuje że ogarnięty zak nie ma szans z ogarniętym kapciem #EMO_ALT_3#
Co do taktyki po patchu, napewno ulegnie sporej zmianie, jak już wspominalem DMG znacznie sie poprawi, dzieki 3 stworom, jezeli zdążą uderzyć2 razy z DMG podobnym do ducha to w 2 seriach stunów da rade utrzymac i zabić kapcia + to ze duszek bedzie szybciej naladowany co da nam 6sek dodatkowych na zadanie DMG, sadze że 2razy aoe z klątwą + stwory ii mamy wygrane pvp jezeli kapec ma w miare znośne eq #EMO_ALT_4#
Istnieć, a żyć to dwie różne sprawy... CLICK>>>http://www.youtube.com/user/pacek2399/videos?flow=grid&view=0
Utworzono przed 2311 dniami #35
Cerrareara
Stopień 9, Aderia
Mag
Derion
Mam pytanie do Papryka. Wiem, że to może nie na temat, ale nie mam gdzie spytać.

Papryczku, pisałeś w tym temacie gdzieś na początku, że jesteś w trakcie tworzenia szczegółowego poradnika dla zaklinacza, nie ukrywam że czekałem na niego odkąd napisałeś, że go tworzysz. Jak to dokładnie wygląda, zawiesiłeś nad tym prace, czy poprostu dalej go tworzysz?
Utworzono przed 2311 dniami #36
Izefrel
Stopień 93, Mortal
Zaklinacz
Valorian
Mhh... Fakt pisałem o tym i faktycznie sporo czasu poświęciłem na to " coś ". Aktualnie jest to prawie 10 stron w czcionce o wielkości równej 10. Zatrzymałem się w pisaniu od dłuższego czasu, gdy tylko natrafiłem na dział związany z walkami w mass pvp. Tutaj do opisania jest wiele i to będą dodatkowe 2 strony, problem polega na tym, że nie wiem jak to zobrazować by ktokolwiek pojął moje myśli ... Zastanawiałem się nad użyciem screenów itp. ale samo zdobycie ich jest dosyć trudne (na wojnie nie myślę o strzelaniu ss). Poradnik miał sięgać elementów podstawowych i tutaj kolejny kłopot - czasem zwyczajnie mi się wydaje, że piszę o rzeczach zbyt oczywistych, przez co może stać się mało potrzebny (syndrom autora poradników ;p ).

Pozdrawiam

PS: Napisałem ten post dla wszystkich zainteresowanych. @ Cerrarera widziałem jak pisałeś/aś na prywatny, jeśli informacje w tym poście nie zadowalają cię zapraszam do konwersacji na priv ^^. Finalnie dobrze, że ktoś mi przypomniał o tym poradniku zbyt wiele jest już napisane by go przekreślić zatem się ukaże ufam, że po świętach WN.
Nadajemy światu znaczenia przez odwagę naszych pytań i głębię naszych odpowiedzi ~ Carl Sagan
Utworzono przed 2311 dniami #37
bandos24
Stopień 9, Aderia
Łucznik
Valorian
Papryk co do pvp,to sam latalem w slabym eq,teraz mam tylko niewiele gorsze od twojego,a dawalem rade wygrac,ale nie o tym temat.Czekam na opis pvp zak vs kaplan po patchu,poniewaz od czasi patcha nie mialem okazji walczyc z zakiem,i raczej mi sie to nie spieszy(rok przerwy).Co do porarnika,to mozna sprobowac zrobic go w postaci filmikow,troche to czasochlonne ze wzgledu na wszelkiego rodzaju przerobki,usuniecie niektorych elementow itp.Co do ss,to moznaby poszukac jakiegos programu,ktory robilby to za ciebie.
PS.Mam tez postac na valo.
Pozdrawiam;p
Utworzono przed 2311 dniami #38
Izefrel
Stopień 93, Mortal
Zaklinacz
Valorian
bandosie po patchu również i mnie jakoś nie parło do pvp z kapłanami, szybsze przywołanie swoją drogę, ale jest zawsze jedno ale. To co napotkałem w Ardir zgodnie z moimi przewidywaniami stało się faktem. Oto trzy prawdy pvp po 4.1 #EMO_ALT_5#

Pierwsze. Od teraz rzeczą niemalże konieczną jest łatanie przerwy w stunach nowym chowańcem.

Drugie. Umiejętność przywołaj potwora (3) - (potwór z atakiem fiz.) jest od teraz najpotężniejszym atakiem do wygenerowania przeciw kapłanowi jak największej siły zadawania obrażeń (nie licząc Mrocznego Demona)

Trzecie. Rzucanie stunów i manewry Boskim duchem są utrudnione poprzez osłabienie wartości obronnych owego chowańca. Taki kapłan z laga pvp + 20 z otchłani, czy też z aoe może błyskawicznie pozbawić nas podopiecznego.

W trzecim ostatnim znajduje się to "ale". Toteż na dzień dzisiejszy pvp z kapłanami przekładam, aż do ponownego momentu wykupienia Mrocznego Demona.

Jeśli chodzi o poradnik w postaci filmików, to przyznam, że zastanawiałem się nad tym tak jak i nad screenami. Jednakże musiałem automatycznie przekreślić tą możliwość przynajmniej na dzień dzisiejszy, ponieważ programy typu Hyper-Cam, Fraps do robienia ss i filmów powodują znaczne ścinki w grze, a ja i bez tego mam aż za nadto lagów.
Po za tym obecnie po patchu 4.1 gram bez textur ... toteż muszę najzwyczajniej w świecie zainwestować w nowy sprzęt. Zresztą poradniki dla zaklinaczy w postaci filmów wykonał Sixi ja zajmę się tym czego nie było i będzie to działka w postaci słowa pisanego (tak jak pisałem post wyżej). A zamiast screenów mhh.. zawsze mogę zrobić coś na podobieństwo szablonów.

Do następnego.
Utworzono przed 2227 dniami #39
Colly9
Stopień 18, Mortal
Zaklinacz
Derion
zaklinacz jest super tak jak kapłan i mag ja osobiście nie lubie luków i Rmc ale zak ma jedną wade za mało ataków za dużo klątw ale i tak wole zaka
Utworzono przed 878 dniami #40
SummonIt
Stopień 106, Mortal
Zaklinacz
Valorian
Obecnie zaklinacz z kapłanem może wygrać bez problemu, bo żaden z nich nie używa nawet uniku ^^ Każdy ślepo wierzy w swoje eq i tak na prawdę nie widziałem jeszcze żadnego kapłana, który odbiłby jakiś mój stun.
Nie przegrałem walki z żadnym deriońskim kapłanem (oprócz przypadku, gdy odłączyło mi neta i po powrocie do gry byłem martwy). Nawet na tych koksów, których na 105 lvl biłem po mniej niż 500 jest metoda.
Ja osobiście dawałem najpierw słup, co kończyło się w niektórych przypadkach zużyciem oczyszczenia. Następnie jaś, lód, przyzywam demona. Walę stuny z demona, przyzywam duszka i to samo. Przyzywam na zmianę, bo cd chowańców jest nieco dłuższy od czasu działania stunów. Polecam często chodzić na Marduka po poty na manę z IS. Od takiej kombinacji szybko się składają nawet te kapłańskie "koxy" w mocnym eq.
Dlaczego nie używam bloku? Żeby kapłan nie użył niewidki i nie uciekł (teraz każdy ma pół plecaka niewidek, osobiście nie używam, jestem ich przeciwnikiem).
Jedynie jak walczę z nabuffowanym rmc lub łucznikiem w mocnym eq i widzę, że biję ich baaaardzo słabo, to uciekam, gdyż jedyny trwały stun dla nich to jaś. Zaklinacz nie ma tyle bloków, by trzymać tak długo w stunach jak inne klasy, które nie mają ucieczki, więc walka nie ma większego sensu w tym przypadku.

Pozdrawiam #EMO_ALT_6#
1 2 3
5 6
Login Zarejestrowany?
Zarejestruj Nie masz jeszcze konta?

Logując się akceptuję OWU

Zarejestruj się łatwo i za darmo.

Wystarczy, że podasz swój adres e-mail i już możesz wyruszyć na podbój świata!

Twoje tymczasowe hasło wyślemy Ci na podany przez Ciebie adres.

W grze obowiązują nasze OWU i Oświadczenie o ochronie danych.